KEIK

Kuidas registreerida osaühingut?

Eestis saab ettevõtet luues valida 6 erineva ettevõtlusvormi vahel. Neist levinuim on osaühing. Tänu e-riigile on see muudetud id-kaardi omanike jaoks eriti kiireks ja mugavaks.

Ettevõtjaportaalis on võimalik registreerida osa-, täis- ja usaldusühingut, mittetulundusühingut ning alustada ettevõtlust FIE-na. Tulundusühistut ning aktsiaseltsi elektrooniliselt asutada ei ole võimalik.

Kuidas osaühingut registreerida?

Firmat on kõige lihtsam registreerida e-äriregistris . Selleks on vajalik digiallkirjastamise võimalus. Teine võimalus on äriühing registreerida notari juurses, mille käigus koostatakse ja esitatakse vajalikud dokumendid äriregistrile notari abiga.

Kui kiiresti kantakse ettevõte äriregistrisse?

Notariaalsel asutamisel kulub ettevõtte loomisest registrisse jõudmiseks tavaliselt 2-3 tööpäeva, Internetis on võimalik ettevõtte alustamise toimingud ära teha 15 minutiga. Esmakordselt asutamisel peaks varuma siiski rohkem aega - arvestama päevaga.

Kui palju osaühingu registreerimine maksab?

Osaühingu registreerimise riigilõivu suurus sõltub sellest, kas registreerid ettevõtte internetis või notari juures. Näiteks interneti vahendusel registreerides tuleb tasuda e-äriregistris 190 eurot, notari juures on vastav summa 145 eurot. Viimasele lisandub ka notaritasu. Tasu sõltub osakapitali mahust ja asutajate arvust.

Mida on vaja teha enne ja pärast osaühingu registreerimist?

Enne osaühingu loomist tuleb paika panna ettevõtte nimi (nimede saadavust saad kontrollida siin), aadress, osanikud ja osaühingu juhtimine, osakapitali suurus, ettevõtte tegevusala, ettevõtlusvorm ning samuti asutamisleping, põhikiri ja raamatupidamise sise-eeskiri. E-äriregister pakub vastavate dokumentide jaoks ka valmistekste.